Orçun OĞLAKCIOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

Orçun Oğlakcıoğlu 1974 yılında Denizli’de doğmuştur. Lise öğrenimini Denizli’de, üniversite eğitimini ise 1997 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Çalışma hayatına Eston Yapı A.Ş.’de başlamış ve çeşitli yönetim kademelerinde çalışmıştır. Sonrasında Eczacıbaşı İnşaat A.Ş. bünyesinde Teknik Müdür olarak görev almıştır.

2010 yılından itibaren Dekar Yapı ve Yatırım A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Projeler Koordinatörü olarak görev yapan Orçun Oğlakcıoğlu, 25 yılı bulan mesleki hayatının dışında toplumsal farkındalık ve yarar sağlamak üzere yazı ve şiirleri ile iyilik arayışına devam etmektedir.

Hayata dair umut aşılamak amacıyla yazdığı ilk şiir kitabı “Hayal Et” 2017, ikinci kitabı “Yolculuk” 2018, son kitabı “Hancının Seyir Defteri” 2021 yılında Martı Yayınları etiketiyle okuyucusuyla buluşmuştur. Kitapların tüm geliri eşit şartlarda büyüme şansı yakalayamayan, ihtiyaç sahibi çocukların sağlık ve eğitim giderleri için bağış olarak değerlendirilmektedir.