Dekar Yapı, Depremzedeler için Çadır ve Konteyner Kent Kurdu

Bahçeli ev geliştirme konusunda gayrimenkul sektörünün öncülerinden olan Dekar Yapı, yaşanan deprem felaketinin ardından Sarıyer Belediyesi ve Başakşehir Belediyesi ile birlikte deprem bölgelerinde çadır ve konteyner kent kurdu.

 

 

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illeri etkileyen deprem felaketinin ilk gününden itibaren ayni ve maddi yardımlar ile afet bölgesine destekte bulunan Dekar Yapı, Sarıyer Belediyesi ile ortak koordinasyon sağlayarak Hatay’ın Defne ilçesinde bir çadır kentin kurulumunu tamamladı.

Depremlerden etkilenen vatandaşların barınma sorununun giderilmesi için Hatay Defne’de kurulan çadırların her biri 16 metrekareden oluşuyor. Termal çadır olma özelliğine sahip bu çadırlar depremzedelerin uzun dönem barınma ihtiyacını karşılayacak şekilde üretildi. Toplam 360 adet çadırdan oluşan çadır kentte, depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılayacak tüm altyapı çalışmaları da gerçekleştirildi.

Ayrıca Malatya’da da Başakşehir Belediyesi koordinasyonunda Dekar Yapı tarafından tedarik edilen yaşam konteynerleri bölgeye ulaştırıldı.

Manifesto
Ozan Öcal - 0555 870 67 77 – ozano@manifesto.tc
Mert Karagöz – 0507 789 89 27 – mert@manifesto.tc