Dekar Yapı, Serkan Turaç’ın, “Zemheri İstanbul Midwinter” Kitabının Sponsoru Oldu

Dekar Yapı, Fotoğrafçı ve Yönetmen Serkan Turaç’ın 1995-2015 yılları arasında çektiği siyah-beyaz fotoğraflarla İstanbul kışını bir belgesel yaklaşımıyla görselleştirerek anlattığı “Zemheri İstanbul Midwinter” kitabına sponsor oldu.

 

İstanbul kent dokusunun genel hatlarıyla fotoğraflarını okuyucuya sunan Serkan Turaç’ın bu kadim kentin güzelliklerinin yanı sıra zorlu şartlarının da hafızalardan çıkmaması gerektiğini hatırlattığı “Zemheri İstanbul Midwinter” kitabı, Dekar Yapı’nın katkılarıyla Türkçe ve İngilizce olarak yayımlandı.
Toplumun kültürel gelişimine katkı sunan yayınları desteklemeye devam ettiklerini aktaran Dekar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu, “Sahip olduğumuz sosyal sorumluluk bilinciyle “Zemheri İstanbul Midwinter” kitabının yayımlanmasına destek olmaktan mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Sanatın ve sanatçının yanında olmayı her daim önemsiyor, İstanbul’un tarihi yapısına ve geçmişine ışık tutan bu özel eseri bizlere ve bizden sonraki nesillere sunan Serkan Turaç’a teşekkür ediyoruz.” dedi.
“Zemheri İstanbul Midwinter”, Serkan Turaç’ın kış fotoğraflarından oluşan bir seçki ile Her mevsimi farklı olan İstanbul’un karakışlarını yansıtan bir eser olarak öne çıkıyor. Görsel hikâyeleriyle hafızalardan silinmeyecek bir değer olarak kabul edilen kitapta, Burim Myftiu, Prof. Güler Ertan ve Burak Şenbak’ın da hem İstanbul kışları hem de Serkan Turaç’ın fotoğrafları üzerine yorumları yer alıyor.